Místa k přenocování na Bucegi

Hřeben Bucegi má největší výskyt medvědů, ale naštěstí i největší počet chat a hotelů. My prošli hřeben za 2 a půl dne a strávili na něm 2 noci. Pokud spěcháte, můžete jej bez problému stihnout celkem v pohodě za dva dny s jedním přespáním. Podmínkou jsou ale využití lanovky, celkem přijatelné počasí a dopředu zarezervované ubytování.

My lanovku využili, počasí měli velmi hezké, ale neměli jsme zarezervované ubytování. V našem původním plánu byly chaty Cabana Babele a Cabana Omu. Na Babele měli obsazeno a na Omu jsme přišli brzo a chtěli jsme jít dál. Využili jsme tedy nocleh na Cabana Caraiman a Refugiul Țigănești. 

Pokud plánujete přechod na dva dny spěte na Cabana Babele a ráno vyrazte v 7 hodin.

Sinaia

Pokud ještě potřebujete přespat v Sinai, můžete si zde vybrat z velké škály ubytování třeba přes booking.

My spali v Pensiunea Eden. Asi jedno z nejlevnějších (100 lei za dvě osoby). Luxus tedy nečekejte, ale na přespání to bohatě stačí.

Pokud chcete jít spát více do hor, můžete jít spát do Hotelu Cota 1400, který se nachází v mezizastávce lanovek.

http://hotel-cota1400.ro/

Cabana Piatra Arsă

N45°23.033 E25°29.262

facebook.com/HotelCabanaPiatraArsa

Velký hotelový komplex. Dá se sem pohodlně přijet autem a zaparkovat, takže tušíte, jaká sorta turistů se zde bude vyskytovat a jaké budou ceny za jídlo a ubytování. 

My se zde najedli, ale jídlo nic moc. K přespání doporučuji jen v případě nouze.

Cabana Babele

N45°23.033 E25°29.262

babele.ro

Turistická chata se nachází přímo na hřebenové trase hned u skalního útvaru Babele a jen pár desítek metrů od útvaru Sfingy. Vede sem ale také lanovka, takže zájemců o nocleh mají více než dost. Je zde potřeba se pro jistotu rezervovat třeba telefonem co mají na webu. Paní na recepci mluvila celkem velmi dobře anglicky, tak snad je to ona, kdo bere telefony.

Ceny jsou od 20 lei/osoba ve sdíleném pokoji.

Cabana Caraiman

N45°24.512 E25°29.183

V případě nouze, kdy by bylo v chatě Babele obsazeno (tak, jak se to stalo nám), lze jít níže do nedaleké chaty Caraiman. Tuto chatu obývají Salvamoti, tzn. místní horští záchranáři.

Místo tam pravděpodobně bude. Jsou ale poměrně drazí a chtějí 50 lei za osobu.

Cabana Omu

N45°26.726 E25°27.370

Tato turistická chata se nachází na vrcholu nejvyšší hory pohoří Omu. Součástí chaty je bufet s občerstvením. Jelikož zde proudí hodně turistů, je potřeba si ubytování rovněž rezervovat.

Ceny jsou velmi příznivé, nejlevnější ubytování zde stojí 30 lei/osoba.

Můžete strávit hezkou noc zde, nebo pokračovat zhruba 2 hodiny dál až k turistickému přístřešku Refugiul Țigănești, které je zdarma a rozhodně také stojí za to.

Tel.: +40 0744 567 290

Refugiul Țigănești

N45°27.739 E25°26.039

Pokud by bylo na Omu obsazeno a nebo byste tako my byli na Omu moc brzo, pokračujte dál a dojdete ke krásnému přístřešku Țigănești. Červenobílá polokoule nabízí místo pro mnoho nocležníků. Navíc je odsud nádherný výhled do údolí a na vzdálený hřeben Piatra Craiului, za který zapadá slunce.

Přístřešek je zdrama volně přístupný a věřím, že i v chladnějším počasí ochrání od zimy.

© 2016-2020 Radim Schottl 

www.hrebenovky.com