Přístřešky na hřebeni Krkonoš

Co se týče Krkonoš, nemůžeme mluvit o nějaké opuštěnosti. Chaty, ubytovny, boudy a hotely jsou zde doslova na každém rohu. Vybírat si je tak z čeho a kritériím se meze nekladou. Naším hlavním kritériem bylo vhodné umístění na trase tak, abychom ji rovnoměrně rozdělili, a také cena. Pokud tedy není vaším cílem lenošení v apartmánu, doporučuji zvolit níže uvedené místa, která jsou ideální svou polohou a hlavně nejlepší cenou. V létě lze také využít přístřešků, které jsou volně přístupné.

Při našem přechodu jsme využili  Schronisko Pod Łabskim Szczytem a Slezskou boudu. 

Přístřešek U Čtyř pánů

N50°45.832 E15°32.110

Bouda U čtyř pánů je krytá kvalitní šindelovou střechou. avšak beze dveří, tudíž zde v zimě bude hodně profukovat. Podlaha je dřevěná, po obvodu jsou poměrně široké lavice, na které se vejdou 3 až 4 osoby. Stejný počet se pak vleze na zem. Doporučuji spíše k letnímu přenocování.

Schronisko Pod Łabskim Szczytem

N50°47.287 E15°32.207

labskiszczyt.pl

Polská chata, která se nachází zhruba 1 km od rozcestí Česká budka. Oficiální turistická cesta sem na přímo nevede. V zimě se zde nachází cesta vyznačená zimními tyčemi. V létě předpokládám dobře vyšlapanou pěšinu.

Cena v šestilůžkovém pokoji je za noc/osoba 28 zł (180 kč). Jedná se o tradiční turistické pokoje se společnou koupelnou na chodbě. 

Přístřešek Pod Smělcem

N50°46.705 E15°34.948

U turistického rozcestníku Pod Smělcem se nachází stejnojmenný přístřešek ve tvaru "A". Střecha je z kvalitního dřevěného šindele a neprofukuje dovnitř díky dveřím. Uvnitř se nachází stůl s lavicemi. Doporučuji k přenocování spíše v létě, i když jsem viděl i lidi, kteří zde nocují i v zimním období.

Slezská bouda

N50°44.369 E15°43.740

domslaski.pl

Přímo na úpatí hory Sněžky se nachází polská chata Slezská bouda. Ubytování v pokoji pro více lidí stojí kolem 45 zł (290 kč) i s povlečením. V případě zaplnění lze přespat v jídelně na podlaze za 2zł. I přesto, že sídlí u nejvyššího českého vrcholu, nikdo z personálu neuměl slovo česky nebo anglicky. Asi v 10 večer nám velmi suše oznámili, že mají plno a že nás ubytovat nemohou. Kdybych nevěděl, že lze v takovém případě přespat v jídelně na podlaze a nezeptal se na to, tak by nás klidně poslali ven. Nakonec dvě místa v pokoji pro 12 lidí našli. Jelikož jedna z dvoupatrových postelí byla šíleně rozvrzaná, museli jsme spát společně na jedné. Dá se zde za průměrnou horskou cenu najíst typické bufetové jídlo.

© 2016-2018 Radim Schottl 

www.hrebenovky.com