top of page

SLOVENSKÝ RÁJ: Prielom Hornádu

Prielom Hornádu je přibližně 12 km dlouhá trasa z Hrabušic do Smižan. Výhodou je, na rozdíl od velké části místních dolin, schůdnost z obou směrů a poměrně nízké převýšení. Pro svou menší náročnost, krásu i dostupnost je jednou z nejvyhledávanějších tras ve Slovenském ráji.

 

PARKOVÁNÍ (3 EUR/den)

N 48°56.795 E 20°28.618

 

Nejčastějším místem startu je na východě Čingov nebo na západě Podlesok. Kdo si chce udělat delší okruh, může projít trasu od Čingova pro modré značce po Hrdlo hornádu a poté se vrátit vrchem zpět po žluté značce. Tato celodenní trasa dlouhá 18,5 km zabere přibližně 7 hodin.

Pokud si chcete trasu ještě protáhnout, můžete po zelené vyjít Kláštorskou dolinu a po žluté se vrátit zpět dolů. V takovém případě počítejte s trasou dlouhou 22,5 km.

Cesta Prelomu hornádu vás provede údolím řeky plném mostů, kovových stupaček a řetězů. Terén je tak mírně náročný a vyžaduje vhodné sportovní obutí a obratnost. Byť se jedná o populární místo pro rodiny, nedoporučoval bych jej pro děti do 8 let (záleží na schopnostech a odvaze :) ).576 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commenti


bottom of page