Bukovské vrchy: mapy, přístřešky, prameny, info

Mapy

Hřeben je dobře značený. K přechodu postačí offline mapy v mobilu. Celá trasa je kopcovitá, rovin je zde minimum. Vemte si vhodnou obuv, často se přechází potůčky, v dešti je z turistcké cesty jeden velký bahnitý potok. 

Doporučuji přechod ze strany od Osadné na Novou Sedlicu. Tento směr je příjemnější.

gpx.jpg

Interaktivní mapa: trasa, přístřešky, prameny

hrebenovky_map_1536_1152 (2).jpg
gpx.jpg

KLIKNI PRO OTEVŘENÍ INTERAKTIVNÍ MAPY

© Hřebenovky.com © Thunderforest © OpenStreetMap contributors

Přístřešky

Přístřešků k přenocování je zde omezeně.

První noc lze přenocovat v Útulni v Ruskom sedle, nebo nouzově v nedaleké rozhledně, nebo jít 1,6 km z hřebene na chatu Cicha dolina (www.cichadolina.info), která ale neuvádí cenník. 

Druhou noc lze přenocovat v Útulni pod Čierťažou nebo nouzově v nedalekém přístřešku.


V období, kdy jsme tu byli my (konec srpna a koronou uzavřené hranice) tu byla hromada lidí. U druhé útulny nocovalo kolem 30 lidí. Většinou měly vlastní hamaku nebo stany.  Vemte si s sebou raději stan, nebo přijďte brzy.

pramenx.jpg

Prameny

Prameny na hřebeni Bukovských vrchů jsou velká bída. V mápách jsou zaznačeny jako prameny, ve skutečnosti se jedná většinou o tůňky, kalůže, nad kterými je postavena stříška ze dřeba nebo kamení. Voda odsud vůbec nebo téměř vůbec neteče a stojatá voda uvnitř je špinavá.


Jediné místa kde lze na hřebeni nabrat vodu jsou Pramen v Ruskom sedle, Pramen v Sedle pod Ďurkovcem,  Pramen u Útulny pod Čierťažou. I tak se nejedná u příliš vydatné prameny.

Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title

Doprava.jpg

Doprava a cestování

CESTA TAM

Jet vlakem na východ slovenska je sebevražda, proto jsme tentokrár raději zvolili auto. Tím jsme se odvezli až na konec Osadné, kde je autobusová točna a místa na zaparkování aut.


CESTA ZPĚT

Z Nové Sedlice jsme jeli autobusem do Sniny, kde jsme přesedli na další autobus do Osadné. Pana řidiče jsme poprosili, aby nás vyhodil až na točně u našeho auta s čímž nám vyhověl. Zde jsme přesedli na auto a jeli zpět domů.

Podívejte se na další hřebeny: