Chřiby: mapy, přístřešky, prameny, info

Mapy

Hřeben je velmi přehledný a dobře značený. Je také velmi turisticky navštěvovaný. Nacází se zde spousta přírodních zajímavostí a tak i řada míst, kde se dá odbočit. Mapa (alepoň offline) je vhodná k udržení přehledu u rozmístění těchto zajímavých míst.

My jsme nastupovali na hřeben ve Žlutavě, dá se jít ale už z Otrokovic. Na opačné straně jsou ideálním místem pro sestup nebo nástup Bohuslavice u Kyjova.gpx.jpg

Interaktivní mapa: trasa, přístřešky, prameny

hrebenovky_map_1536_1152 (2).jpg
gpx.jpg

KLIKNI PRO OTEVŘENÍ INTERAKTIVNÍ MAPY

© Hřebenovky.com © Thunderforest © OpenStreetMap contributors

Přístřešky

Přechod je ideální rozložit na dva dny. Přístřešků je zde obrovská spousta. Většinou se ale jedná o drobné posezení se stříškou. V mapě uvádím jen ty, kde se dá pohodlně přenocovat, nebo alespoň využít v případu nouze.

Mezi nejlepší přístřešky patří: Přístřešek pod Brdem, Přístřešek Na Pile, Přístřešek u Kozla.

Vzhledem k umístění uprostřed hřebene doporučuji Přístřešek Na Pile, který je velmi prostorný, má vnitřní gril i studnu a pramen vody.

pramenx.jpg

Prameny

Na prameny zde narazíte na každém rohu. Alespoň tedy podle mapy.cz. Většinou se ale jedná o vývěry vody, tůňky, nebo skruže se stojatou vodou. V mapách uvádím jen ty, které jsou blízko trasy, jsou upravované a jejichž voda se dá pít. Pozor, některé jsou velmi málo vydatné, nebo často vyschlé.

Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title

Doprava.jpg

Doprava a cestování

CESTA TAM

Zvolili jsme cestu vlakem z Brna do Otrokovic, kde jsme přestoupili na autobus do Žlutavy.


CESTA ZPĚT

Zpět se dá z Bohuslavic dostat každou chvíli vlakem.

Podívejte se na další hřebeny: