Jeseník: mapy, přístřešky, prameny, info

Mapy

Hřebenovku Jeseníku lze bez problému přejít i bez mapy. Obzvláště v zimě bych ji však více než doporučoval. Zároveň je dobré si ji pořídit rovnou se zimním značením. Původně jsem plánoval projít trasu ze severu na jih. Kvůli problémům z ubytováním jsme nakonec zvolili opačný směr z jihu na sever. Myslím si, že to nakonec bylo lepší rozhodnutí. Nejen lepší co se týče fyzické stránky a náročnosti, ale i co se týče toho, co hřeben nabízí. První dva dny nejprve hlavní atrakce, spousta turistů, poslední den klidná opuštěná krajina. Směr, který jsme prošli tudíž doporučuji.

gpx.jpg

Interaktivní mapa: trasa, přístřešky, prameny

hrebenovky_map_1536_1152 (2).jpg
gpx.jpg

KLIKNI PRO OTEVŘENÍ INTERAKTIVNÍ MAPY

© Hřebenovky.com © Thunderforest © OpenStreetMap contributors

Přístřešky

Jeseníky jsou rájem turistů a tak nabídka ubytování je zde opravdu široká. V zimě pravděpodobně využijete chaty, ubytovny a hotely. V létě lze také využít přístřešky nebo prostory u studánek. Nejedná se u příliš čistá a pohodlná místa, proto jsou doporučovaná pouze jako nouzová. Vzhledem k velkým možnostem ubytování v běžných ubytovacích místech je výrazně lepší si místo zaplatit.

Velmi doporučuji si ubytování rezervovat měsíc dopředu. Nám se při plánování na náš termín již nepodařilo dva týdny předem na jednu noc sehnat volné místo ve všech ubytovnách v širokém okolí Ovčárny. Museli jsme tedy termín posunout. Týká se to nejen léta, ale i zimy. A to i ve všední dny kvůli zájezdům škol.

Při našem přechodu jsme využili Chatu Sabinka a Chatu Červenohorské sedlo.

pramenx.jpg

Prameny

V zimě je to s prameny vždy problematické. Nabírat vodu musíte v restauračních a ubytovacích zařízení, nebo využít sněhu. Zato méně vody spotřebujete. V létě lze zase využít více pramenů po cestě. Na hřebeni Jeseníku je jich dostatek. Navíc jsou zde velmi pěkně udržované. V mapě uvádím všechny přírodní pitné prameny.

Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title

Doprava.jpg

Doprava a cestování

CESTA TAM

Na cílovou zastávku Sobotín,Rudoltice,motorest Skřítek jezdí autobus ze Šumperku. Z Brna odkud jsme vyráželi a i z jiných měst se dá do Šumperku dostat celkem pohodlně i bez přesedání. O víkendu jsou spoje v lepší čas.


CESTA ZPĚT

Z Ramzové odjíždějí pohodlně každou chvíli vlaky.

Podívejte se na další hřebeny: