Králický Sněžník: mapy, přístřešky, prameny, info

Mapy

Hlavní hřeben Králického Sněžníku má tvar podkovy. Podle mého názoru je nejideálnější a snadnější vyjít z Vojtíškova a skončit v Horní Moravě. Pokud jedete veřejnými dopravními prostředky, je potřeba si dobře naplánovat příjezd a odjezd, jelikož sem i odsud mnoho autobusů nejezdí.

gpx.jpg

Interaktivní mapa: trasa, přístřešky, prameny

hrebenovky_map_1536_1152 (2).jpg
gpx.jpg

KLIKNI PRO OTEVŘENÍ INTERAKTIVNÍ MAPY

© Hřebenovky.com © Thunderforest © OpenStreetMap contributors

Přístřešky

Na hřebeni Kralického Sněžníku se nachází pouze jedno tradiční ubytování, a to Schronisko Na Śnieżniku na polské straně. Dále je po hřebeni rozmístěno pár přístřešků či míst, kde se dá za hezkého počasí přenocovat. Hřeben je krátký, a tak bych jiná místa doporučoval jen spíše jako nouzová. Pokud hodláte přenocovat na Schonisku, je potřeba (obzvláště, pokud plánujete přenocovat přes víkend) rezervace nejlépe několik týdnů dopředu. Nás i přes zimu a tmu vyhodili s tím, že nás neubytují ani na chodbě. Kdyby se náhodou někomu také něco podobného stalo, uvádím nouzové ubytování v 6 km vzdálené vesnici Międzygórze.

pramenx.jpg

Prameny

Pramenů vody se na hřebeni Kralického Sněžníku mnoho nenachází. Nepočítáme-li  různé tůňky a stojaté vody, najdeme na hřebeni pouze pramen řeky Moravy a pramen Franciska. Voda se pak dá nabrat nebo nakoupit na Schronisku Na Śnieżniku, které je již trochu mimo hřeben.

Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title

Doprava.jpg

Doprava a cestování

Doprava sem i zpět není příliš jednoduchá. Záleží na období, čase a také z které části republiky přijíždíte. Z Brna se sem dostanete zhruba každé 2 hodiny vlakem s přestupem na bus v Hanušovicích. Dostanete se pravděpodobně na zastávku Malá Morava,Vojtíškov,mlýn odkud je to k penzionu ještě asi 2 km pěšky.

Vlastní auto

Pokud máte vlastní auto, je to pro vás ideální volba. Dostaňte se do jednoho z nejbližších měst odkud se snáze dostanete na místo startu a cíle.

Kromě vlastního auta lze využít i sdílené dopravy (Blablacar), které jsme využili na části trasy při cestě zpět.

Podívejte se na další hřebeny: