Králický Sněžník: mapy, přístřešky, prameny, info

Mapy

Hlavní hřeben Králického Sněžníku má tvar podkovy. Podle mého názoru je nejideálnější a snadnější vyjít z Vojtíškova a skončit v Horní Moravě. Pokud jedete veřejnými dopravními prostředky, je potřeba si dobře naplánovat příjezd a odjezd, jelikož sem i odsud mnoho autobusů nejezdí.

gpx.jpg

Interaktivní mapa: trasa, přístřešky, prameny

hrebenovky_map_1536_1152 (2).jpg
gpx.jpg

KLIKNI PRO OTEVŘENÍ INTERAKTIVNÍ MAPY

© Hřebenovky.com © Thunderforest © OpenStreetMap contributors

Přístřešky

Na hřebeni Kralického Sněžníku se nachází pouze jedno tradiční ubytování, a to Schronisko Na Śnieżniku na polské straně. Dále je po hřebeni rozmístěno pár přístřešků či míst, kde se dá za hezkého počasí přenocovat. Hřeben je krátký, a tak bych jiná místa doporučoval jen spíše jako nouzová. Pokud hodláte přenocovat na Schonisku, je potřeba (obzvláště, pokud plánujete přenocovat přes víkend) rezervace nejlépe několik týdnů dopředu. Nás i přes zimu a tmu vyhodili s tím, že nás neubytují ani na chodbě. Kdyby se náhodou někomu také něco podobného stalo, uvádím nouzové ubytování v 6 km vzdálené vesnici Międzygórze.

Prameny

Pramenů vody se na hřebeni Kralického Sněžníku mnoho nenachází. Nepočítáme-li  různé tůňky a stojaté vody, najdeme na hřebeni pouze pramen řeky Moravy a pramen Franciska. Voda se pak dá nabrat nebo nakoupit na Schronisku Na Śnieżniku, které je již trochu mimo hřeben.

ks profil.jpg
Penzion Sport
Schronisko Na Śnieżniku
Penzion Czarodziejka
Přístřešek na rozcestí Pomocná
Přístřešek U Sedmi cest
Přístřešek v sedle Puchača

Doprava a cestování

Doprava sem i zpět není příliš jednoduchá. Záleží na období, čase a také z které části republiky přijíždíte. Z Brna se sem dostanete zhruba každé 2 hodiny vlakem s přestupem na bus v Hanušovicích. Dostanete se pravděpodobně na zastávku Malá Morava,Vojtíškov,mlýn odkud je to k penzionu ještě asi 2 km pěšky.

Vlastní auto

Pokud máte vlastní auto, je to pro vás ideální volba. Dostaňte se do jednoho z nejbližších měst odkud se snáze dostanete na místo startu a cíle.

Kromě vlastního auta lze využít i sdílené dopravy (Blablacar), které jsme využili na části trasy při cestě zpět.

Podívejte se na další hřebeny:

Retezat
Godeanu
Jeseník
Krkonoše
Králický Sněžník
Velká Fatra
Malá Fatra
Nízké Tatry
Západní Tatry
Tarcu
Baiului
Bucegi
Show More

© 2016-2020 Radim Schottl 

www.hrebenovky.com