Krkonoše: mapy, přístřešky, prameny, info

Mapy

Hřebenovka Krkonoš je ideálním místem pro zimní sporty včetně turistiky. Cesty jsou velmi dobře udržované a značené. Je zde spousta cest a zkratek otevřených pouze v zimě, ale také řada uzavřených cest. Doporučuji předem prověřit, zda cesta, kterou se chystáte jít, je v daném období otevřená. Ideálním řešením je také koupit si mapu pohoří, kde jsou zaznačená i zimní značení.

gpx.jpg

Interaktivní mapa: trasa, přístřešky, prameny

hrebenovky_map_1536_1152 (2).jpg
gpx.jpg

KLIKNI PRO OTEVŘENÍ INTERAKTIVNÍ MAPY

© Hřebenovky.com © Thunderforest © OpenStreetMap contributors

Přístřešky

Co se týče Krkonoš, nemůžeme mluvit o nějaké opuštěnosti. Chaty, ubytovny, boudy a hotely jsou zde doslova na každém rohu. Vybírat si je tak z čeho a kritériím se meze nekladou. Naším hlavním kritériem bylo vhodné umístění na trase tak, abychom ji rovnoměrně rozdělili, a také cena. Pokud tedy není vaším cílem lenošení v apartmánu, doporučuji zvolit námi zvolená místa, která jsou ideální svou polohou a hlavně nejlepší cenou. V létě lze také využít přístřešků, které jsou volně přístupné.

Při našem přechodu jsme využili  Schronisko Pod Łabskim Szczytem a Slezskou boudu.

pramenx.jpg

Prameny

Vzhledem k tomu, že jsme podnikli přechod hřebene v zimě, byly všechny prameny pod sněhem a tudíž nedostupné. Vodu však lze pohodlně nabrat na velkém množství různých restauračních zařízení. V zimním období si tak zakoupíte nebo si natočíte vodu z kohoutku na toaletách na těchto místech: Vrbatova bouda, Labská bouda, Slezské sedlo (zde je v okolí několik restauračních zařízení), Luční bouda, Slezská bouda a Bouda Jelenka. Dále lze využít i další chaty, které jsou mimo trasu a je potřeba k nim odbočit.

Níže uvedu prameny, které lze využít při letním přechodu hřebene. 


 

Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title

Doprava.jpg

Doprava a cestování

CESTA TAM

Z Brna jsme jeli autobusem s přesedáním v Praze přímo do Harrachova navečer den předem.


CESTA ZPĚT

Zpět jsme jeli z Horní Malé Úpy autobusem, poté vlakem.


Pokud jedete z dálky, přestupům se pravděpodobně nevyhnete. Jelikož jsou Krkonoše navštěvované turistické místo ve kterékoli roční období, možností dopravy je hodně. Z mého pohledu však nejsou tak dobré, jak by mohly být a jak by človek zde očekával.

Podívejte se na další hřebeny: