Nízké Tatry: mapy, přístřešky, prameny, info

Mapy

Mapy Nízkých Tater se prodávají po částech (Ďumbierské a Královehoľské), ale také v celku. Při nákupu tedy zkontrolujte, zda mapa zahrnuje celou vámi plánovanou oblast. Online turistická mapa je také k dispozici zde: nizketatry.sk/mapy

gpx.jpg

Interaktivní mapa: trasa, přístřešky, prameny

hrebenovky_map_1536_1152 (2).jpg
gpx.jpg

KLIKNI PRO OTEVŘENÍ INTERAKTIVNÍ MAPY

© Hřebenovky.com © Thunderforest © OpenStreetMap contributors

Přístřešky

S ubytováním při přechodu hřebene Nízkých Tater neni problém. Jsou zde jak hlavní místa pro ubytování, tak nouzová, která lze využít při nečekané změně počasí, jiných zvláštních okolnostech, nebo prostě k posezení a krátkému odpočinutí. Zde však nehledejme příliš komfortu a využívejme je opravdu jen při nouzových situacích.


Doporučená a vhodná místa pro přespání během přechodu jsou: Turistický přístřešek Hiadeľské sedlo, Útulna Ďurková pod Chabencom, Chata M. R. Štefánika pod Ďumbierom, Útulňa Ramža a Útulňa Andrejcová. Ostatní jsou pouze nouzová místa.

pramenx.jpg

Prameny

Pramenů a zdrojů pitné vody je v Nízkých Tatrách dostatek. Hřeben nabízí nejen prameny přímo na trase, ale také nouzové, ke kterým je potřeba sejít bokem z trasy. Problém může nastat při velmi horkých a suchých dnech, kdy některé z pramenů můžou být vyschlé a také spotřeba vody během přechodu je větší. Je proto dobré mít v záloze i prameny nouzové.

U všech dopručovaných míst k přenocování (Turistický přístřešek Hiadeľské sedlo, Útulna Ďurková pod Chabencom, Chata M. R. Štefánika pod Ďumbierom, Útulňa Ramža a Útulňa Andrejcová) se nachází zdroj pitné vody.

Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title

Doprava.jpg

Doprava a cestování

CESTA TAM

Výchozím bodem jsou Donovaly. Nejprve se tedy musíte dostat do nedalekého Ružomberka vlakem či autobusem, poté z Ružomberka autobusem přímo do Donoval.


CESTA ZPĚT

Z cílového Telgártu se dostanete autobusem do Popradu. Z Popradu se dá dostat již kamkoli vlakem či autobusem.

Podívejte se na další hřebeny: