Orlické hory: mapy, přístřešky, prameny, info

Mapy

Hřeben Orlických hor je velmi dobře značený, fyzická mapa tak není nevyhnutná, ale je možné si ji běžně zakoupit.  Postačí ofline mapy v mobilu. Myslím, že zajímavější bude hřeben v zimě, v takovém případě je potřeba nastudovat zimní značení a možné uzavření některých úsedků. 


Orlické hory lze přejít přes hlavní hřeben z Olešice do Rokytnice, nebo pokračovat dále na další část hřebene přes vrchol Suchý vrch a skončit třeba v červené vodě.

gpx.jpg

Interaktivní mapa: trasa, přístřešky, prameny

hrebenovky_map_1536_1152 (2).jpg
gpx.jpg

KLIKNI PRO OTEVŘENÍ INTERAKTIVNÍ MAPY

© Hřebenovky.com © Thunderforest © OpenStreetMap contributors

Přístřešky

V Orlických horách se nenachází žádkný kemp a není zde možné legálně nikde stavit stan. Bivakování, tedy spaní ve spacáku na karimatce bez stavění nějakého vlasního přístřešku je povoleno. Ideálním místem pro přenocování jsou zastřešené altány, které nabízí velký prostor a dostatečnou ochranu i v nepřiznivém počasí. V případě velmi nebezpečné boužřky se dá vždy poměmrně rychle dostat dolů do údolí. Stan tedy není vůbec potřeba brát.


Při našem přechodu jsme využili  Altán Hanička a Přístřešek Tvrz Buda.

pramenx.jpg

Prameny

Funkčních pramenů přímo na trase není příliš, ale jedná se o odstatčné množství. Dopředu si zjistěte kde se náchází, jak daleko jsou od sebe, jak daleko jsou další prameny od cesty,  jak jsou vydatné a které jsou vyschlé (např. Valinův pramen). Tyto informace najdete po kliknutí na mapu v horní části této stránky.
 

Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title

Doprava.jpg

Doprava a cestování

CESTA TAM

Z Brna jsme jeli autem do Rychnova nad Kněžnou, odkud jsme se vydali autobusem do Olešnice v Orlických horách s přestupem v Dobrušce.


CESTA ZPĚT

Z Červené vody jede vlak na Dolní Libchavy, odkud jsme přestoupily na autobus do Rychnova nad Kněžnou.


V případě kratší varianty přechodu do Rokytnice v Orlických horách, jede z Rokytnice do Rychnova několikrát denně přímý autobus.

Podívejte se na další hřebeny: