My Items

I'm a title. ​Click here to edit me.

bukovskevrchy

Hřeben je dobře značený. K přechodu postačí offline mapy v mobilu. Celá trasa je kopcovitá, rovin je zde minimum. Vemte si vhodnou obuv, často se přechází potůčky, v dešti je z turistcké cesty jeden velký bahnitý potok. 

Doporučuji přechod ze strany od Osadné na Novou Sedlicu. Tento směr je příjemnější.

orlickehory

Hřeben Orlických hor je velmi dobře značený, fyzická mapa tak není nevyhnutná, ale je možné si ji běžně zakoupit.  Postačí ofline mapy v mobilu. Myslím, že zajímavější bude hřeben v zimě, v takovém případě je potřeba nastudovat zimní značení a možné uzavření některých úsedků. 


Orlické hory lze přejít přes hlavní hřeben z Olešice do Rokytnice, nebo pokračovat dále na další část hřebene přes vrchol Suchý vrch a skončit třeba v červené vodě.

krkonose

Hřebenovka Krkonoš je ideálním místem pro zimní sporty včetně turistiky. Cesty jsou velmi dobře udržované a značené. Je zde spousta cest a zkratek otevřených pouze v zimě, ale také řada uzavřených cest. Doporučuji předem prověřit, zda cesta, kterou se chystáte jít, je v daném období otevřená. Ideálním řešením je také koupit si mapu pohoří, kde jsou zaznačená i zimní značení.

zapadnitatry

U plánování trasy na Hřebeni Západních Tater je potřeba brát v potaz omezené možností noclehů a přístupů k vodě. Hřeben navíc není zpřístupněný celý. Část Pyšné sedlo - Temniak je zcela uzavřená. Hřeben tak nezle přejít celý, ale je potřeba uzavřenou část obejít, nejlépe přes polskou stranu kolem chaty Haly Ornak. Obcházka přináší výhody noclehu, pitné vody a zajímavé krajiny.


V Západních Tatrách je velmi nevyzpytatelné počasí, které se rychle může střídat. Při plánování myslete i na nečekané situace a mějte zjištěné informace o všech možných místech k přespání.


Dostupné mapy

Ze všech možných tištěných map, které se dají zakoupit se mi jako nejvhodnější jevila mapa od SHOCARD (473).

Zabírá celý hřeben Západních Tater a také Vysoké Tatry, což se může zase někdy hodit. Ostatní mapy často nezobrazovaly část Západních Tater od Temniaku na východ.


westweg

V obchodech se dají koupit mapy Schwarzwaldu. K sehnání je i guidebook přímo pro westweg, ale pouze v angličtině. Celá trasa je velmi dobře a přehledně značená až na drobné výjimky a závěr trasy. 

Pro přehled a plánování během trasy doporučuji stáhnout offline mapy.cz. My si podle nich kontolovali cestu a plánovali následný den.

Pozor! Trasa westwegu je stále "v pohybu" a neustále dochází k dobnějším změnám trasy. My šli podle nejnovějších map a i tak několikrát vedly značky jinudy. Šlo vidět, že jsou nově instalované. Často jde o snahu vést trasu více přírodou, nebo odvést trasu z pozemku, kde došlo ke změně vlastníka. Několik částí bylo uzavřených s obcházkou ať už kvůli popadaným stromům nebo stavebním pracem. 

Rozcestníky jsou ale na každém metru, takže máte sále přehled o trase. Pozor ale na uváděné kilometry na rozcestnících. Občas hodně kacají. Jednou je jedno místo vzdálené 7 km, po přilížení se o kilometr je vzdálené 9 a za 500 m je na rozcestníku 8 km. Tyto chyby jsme viděli mnohokrát.

Westweg trasa má na někerých místech více variant. Cesty se rozdvojují a za pár kilometrů se zase spojí. Je dobré se na to dopředu připravit, ať víte, co chcete vidět a jestli jste ochotní a schopní jít třeba tu delší obcházkovou variantu.


velkafatra

Mapy Velké Fatry jsou k dostání v nejrůznějších variantách. Troufám si tvrdit, že pokud má člověk trasu dobře naplánovanou a ví kam a přes jaké body jde, nemusí mapu u sebe vůbec mít. Velká Fatra je velmi dobře značená a velmi přehledná.

malafatra

Při hledání mapy, kterou bych vzal s sebou, jsem narazil na menší problém. Nenašel jsem vhodnou mapu, která by zabírala celou Malou Fatru. Často se vyskytovaly mapy, které zobrazovaly pouze kriváňskou část Malé Fatry. Nakonec se mi podařilo zakoupit turistickou mapu 1:50 000 od značky Shocard, které chybí jen kousek závěrečné trasy od Jankové po Fačkov.

I am a title 03

I'm a paragraph. I'm connected to your collection through a dataset. Click Preview to see my content. To update me, go to the Data Manager.

I am a title 02

I'm a paragraph. I'm connected to your collection through a dataset. Click Preview to see my content. To update me, go to the Data Manager.

© 2016-2020 Radim Schottl 

www.hrebenovky.com